Luka Zlatkov pobjednik 65.”Zagipinga”

Screenshot_20180422-170241U Zagrebačkom Domu sportova od 20. – 22.04.2018. godine odigran je najveći hrvatski stolnoteniski turnir za mlađe dobne kategorije, 65.”Zagiping”. U sve tri dvorane u tri dana i na pedesetak stolova nastupilo je preko 750 igračica i igrača iz 15 zemalja.

Šesnaest naših igračica I igrača nastupilo je u pojedinačnom dijelu turnira a 5 ekipa u ekipnom dijelu. Prvog dana, u petak igrale su se kvalifikacije za plasman u glavni dio ždrijeba. Kroz kvalifikacije u glavni turnir plasirali su se: Nikolina Pužek, Ema Fruk i Mia Horvatiček. Luka Dragun se u kategoriji kadeta probio u osminu finala, Ana Murat u kategoriji juniorki zaustavljena je u četvrtfinalu.

Sjajan rezultat ponovo je ostvario mlađi kadet Luka Zlatkov osvojivši u ekipnom dijelu turnira 1. mjesto. Luka je nastupio u ekipi s Petek Bornom iz Zagrebačkog TIS – a a u finalu su pobijedili Rumunjsku ekipu CS Tapo Carei rezultatom 3:1. U pojedinačnom dijelu Luka je osvojio 2. mjesto izgubivši u finalu od Rumunskog igrača Szilagy Paula rezultatom 3:0. Istog igrača Luka je svladao u finalu eipnog dijela rezultatom 3:2.