Juniori S.T.Š.K.”Dugo Selo” ekipni a Luka Martinek i pojedinačni prvak 63.”Zagipinga”

20160522_114001U Zagrebačkom Domu sportova odigran je 63.”Zagiping”. Od 20. – 22.05.2016. godine Zagreb je bio domaćin najbrojnijem i najjačem stolnoteniskom turniru za mlađe kategorije kod nas i u bližoj okolici. Ove godine na turniru je nastupilo preko 800 mladih stolnotenisaća i stolnotenisaćica iz 17 zemalja.

Na turniru je nastupilo sedamnaest naših takmičara. Prvog dana u petak na rasporedu su bile kvalifikacije za ulazak u glavni ždrijeb. U glavni ždrijeb plasiralo se dvanaest naših igračica i igrača, i šest ekipa. Na kraju posljednji dan (nedjelju), plasmanom u osminu finala izborilo je šest naših takmičara i juniorska ekipa u sastavu Luka i Mislav Martinek koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji juniori ekipno pobijedivši  u finalu ekipu ATSV Saarbrucken iz Njemačke rezultatom 3:2. U pojedinačnoj konkurenciji u osmini finala ispadaju: Patricija Vrbat u najmlađim kadetkinjama, Luka Dragun u mlađim kadetima i Mislav Martinek u juniorima. U četvrtfinalu zaustavljena je Ana Murat u kategoriji juniorki i Luka Zlatkov u kategoriji najmlađih kadeta.

Do kraja je otišao Luka Martinek osvojivši 1. mjesto u juniorskoj konkurenciji. Sva četiri meća posljednjeg dana Luka je dobio rezultatom 3:0. Osvajanjem duple krune, ekipno i pojedinačno, jedan je od najuspješnijih takmičara na turniru.